четвер, 5 квітня 2018 р.


 Як підготувати дитину до школи. Поради батькам


Поради батькам майбутнього першокласника
Для того, щоб навчання дитини було успішним, продуктивним і дитина з радістю ходила до школи, зверніть увагу на наступні поради фахівців:
  1. Не вимагайте багато від дитини.
  2. Помилки властиві всім людям, особливо маленьким дітям.
  3. Не треба надто навантажувати дитину заняттями.
  4. Звертайтеся до фахівців, якщо бачите, що у дитини виникли проблеми.
  5. Чергуйте відпочинок з навчанням, адже дитині потрібно відпочивати, сходіть з дитиною в кіно, до кафе тощо.
  6. Читайте книжки, особливо перед сном. Зробіть його сон повноцінним і спокійним. Гуляйте на свіжому повітрі. Не грайте з дитиною в галасливі ігри перед сном.
  7. Слідкуйте за харчуванням дитини, воно має бути повноцінним.
  8. Дивіться за реакцією дитини. У 5-7 років дитина повинна адекватно сприймати ситуацію навколо і спокійно реагувати. Зверніть увагу, якщо дитина влаштовує істерики в супермаркеті чи на вулиці, через те, що батьки зробили щось не те, що він хотів.
  9. Зробіть певне місце для зберігання пластиліну та фарб, щоб дитина могла самостійно розпоряджатися всіма матеріалами.
  10. Давайте дитині час на відпочинок, якщо він втомився, поступово привчіть дитину сидіти мінімум 20 хвилин за заняттями.
  11. Будьте поблажливі до можливих відмов і істерик. Виявляйте свою фантазію, щоб захопити дитину заняттями, не треба погрожувати дитині, що віднімете іграшку або улюблену річ. Така поведінка з боку дорослих, може викликати агресію і антипатію з боку дитини до будь-якого виду занять і вправ.
  12. Зробіть оточення вашої дитини корисним.
  13. Не треба лякати дитину труднощами, з якими стикаються школярі. Розкажіть, як ви вчилися в школі, покажіть свої фотографії і спробуйте заспокоїти дитину. Поговоріть з дитиною про плюси школи, наприклад: знайде нових друзів, дізнається багато нового і цікавого і т.д.
  14. Не розмовляйте з дитиною в наказовому тоні, зробіть спілкування ввічливим і культурним, щоб дитина володіла необхідним запасом «чарівних» слів: вибачте, спасибі, будь ласка, і т.д.

4 коментарі: